Deltagerliste


Der er foreløbig tilmeldt 94 deltagere til ADP Dansk Mesterskab

SEJL NR.
NAVN
SEJLKLUB
TIDSSTEMPEL
DEN 1540
Thomas Christensen
Herslev
18/03-20 - 22:35
DEN 1533
Henrik Kimmer
Herslev Strand Sejlklub
19/03-20 - 09:06
DEN 70
Bo Jensen
Middelfart Sejlklub
19/03-20 - 10:25
DEN 1339
Kim Mølbjerg Olesen
Struer Sejlklub
19/03-20 - 10:51
DEN 25
Søren Sigurdsson
Herslev
19/03-20 - 11:03
DEN 55
Henrik Søgren
Sas
19/03-20 - 17:22
DEN 1350
Frank Holm
Korsør
19/03-20 - 17:50
DEN 68
Johan Bjørling
Hellerup
20/03-20 - 20:45
DEN 1516
Thomas Jacobsen
Svendborg Sund Sejlklub
21/03-20 - 07:10
DEN 14
Peter Thybo
Ebeltoft
22/03-20 - 10:54
DEN 1450
Anders Andersen
Horsens Sejlklub
22/03-20 - 19:18
GER 4
Lutz Boguhn
Flensburger Segel Club
23/03-20 - 12:17
DEN 6
Stefan Myrälf
Kongelig Dansk Yachtklub
24/03-20 - 07:12
DEN 1503
Troels Trabjerg
Middelfart
24/03-20 - 14:42
DEN 22
Ask Askholm
S.s.s
24/03-20 - 19:59
DEN 111
Hans Jørgen Riber
Svendborg Sund
25/03-20 - 11:21
DEN 1527
Steen Christensen
Kongelig Dansk Yachtklub
01/04-20 - 08:25
DEN 1510
Jan Hempel Sparsø
Fredericia
06/04-20 - 21:42
DEN 12
Jens Eckardt
Svendborg Sund
12/04-20 - 10:56
DEN 13
Jesper Sommer
Hellerup
02/05-20 - 09:38
DEN 1522
Jesper Bendix
Middelfart
15/05-20 - 18:01
GER 74
Karsten Hitz
Segeberger Segel Club
15/05-20 - 19:58
DEN 15
Stig Frandsen
Ebeltoft
16/05-20 - 06:49
GER 7
Andreas Pich
Lyc
16/05-20 - 19:38
DEN 1304
Christian Midtgaard
Hellerup Sejlklub
20/05-20 - 22:40
DEN 10
Jens Laugesen
Hellerup/esrum Sø
21/05-20 - 21:03
DEN 1428
Carsten Rossing
Krs
23/05-20 - 17:17
DEN 1521
Jakob Witthøft
Middelfart Sejlklub
24/05-20 - 12:30
DEN 1411
Rasmus Rosenkvist
Herslev Strand
29/05-20 - 09:44
GER 809
Jessica Finke
Segel Klub Minden
29/05-20 - 19:12
DEN 21
Bo Petersen
Hellerup
30/05-20 - 16:26
DEN 1
Bo Reker Andersen
Hellerup
30/05-20 - 20:29
DEN 142
Jørgen Lindhardtsen
Hellerup Sejlklub
30/05-20 - 21:13
DEN 0
Peter Nielsen
Svendborg Sund
31/05-20 - 18:40
GER 826
Jörg Sylvester
Segeberger Segel-Club
01/06-20 - 14:50
DEN 1497
Michael Dinesen
Aarhus Sejlklub
02/06-20 - 12:21
DEN 1435
Mogens Johansen
Solrød Strand
02/06-20 - 23:03
DEN 1407
Malte Pedersen
Sejlklubben Lynetten
05/06-20 - 10:30
DEN 1546
Henrik Kofoed
Hellerup
06/06-20 - 08:06
DEN 20
Jesper Højer
Hellerup Sejlklub
07/06-20 - 07:50
DEN 17
Anders Buhl
Herslev Strand Sejlklub
08/06-20 - 07:44
DEN 1505
Peter Schou Rugolo
Hellerup
08/06-20 - 20:25
DEN 1397
Claus Gjøderum Mortensen
Skive
08/06-20 - 20:27
DEN 1504
Henrik Alstrøm
Hellerup
08/06-20 - 23:51
DEN 1437
Per Sørensen
Sejlklubben Ebeltoft Vig
10/06-20 - 12:57
DEN 1544
Peter Plesner
Hellerup Sejlklub
10/06-20 - 20:14
DEN 1431
Joe Schubert
Horsens Sejlklub
12/06-20 - 20:39
DEN 1552
Mads Bendix
Ms
13/06-20 - 21:30
DEN 1484
Olof Stenström
Herslev
14/06-20 - 23:25
DEN 1531
Peter Korsbjerg
Ebeltoft Vig
15/06-20 - 08:11
DEN 1526
Per Nissen
Nibe Sejlklub
15/06-20 - 09:04
DEN 1536
Thomas Gabs
Middelfart
15/06-20 - 15:44
DEN 1481
Nils Troland
Herslev Strand
16/06-20 - 16:12
DEN 1442
Peter Heide
Svendborg Sunds Sejlklub
17/06-20 - 11:39
DEN 1354
Michael Nielsen
Herslev Strand Sejlklub
17/06-20 - 15:42
DEN 3
Jørgen Svendsen
Hellerup
18/06-20 - 17:55
SWE 722
Stefan Jaenson
Varbergs Ss
21/06-20 - 16:36
DEN 1357
Marianne Holmer
Nyborg
22/06-20 - 00:30
DEN 1353
Nikolai Waltham
Nyborg Sejlforening
22/06-20 - 08:43
DEN 1547
Anders Gerhardt-Hansen
Svendborg Sund
22/06-20 - 11:35
DEN 1332
Jesper Poser
Nyborg Sejlklub
22/06-20 - 12:12
DEN 1367
Lene Skovsgaard
Middelfart
22/06-20 - 15:38
DEN 1256
Thomas Holst
Nyborg Sejlklub
22/06-20 - 19:40
DEN 1477
Jørgen Holm
Ebeltoft Vig
24/06-20 - 10:28
SWE 2797
Olle Albrektsson
Varbergs Segelsällkap
25/06-20 - 14:25
DEN 1420
Søren Christensen
Frederikshavn Sejlklub
26/06-20 - 04:21
DEN 1336
Thomas Kvist
Herslev Strand Sejlklub
26/06-20 - 13:37
DEN 1448
Henri Skou
Horsens Sejlklub
27/06-20 - 20:21
DEN 1500
Ole Vorm
Svendborg Sund Sejlklub
28/06-20 - 21:53
DEN 1272
Christain Viereck
Herslev Strand Sejlklub
29/06-20 - 09:09
GER 33
Jörg Häger
Deutscher Regatta Segelclub
29/06-20 - 09:44
DEN 1454
Fritz Banner
Ebeltoft
30/06-20 - 09:24
DEN 1385
Jacob Lunding
Hellerup Sejlklub
01/07-20 - 08:50
DEN 1524
Jan Thor Larsen
Herslev
01/07-20 - 19:07
DEN 1543
Lars Andresen
Herslev Strand Sejlklub
01/07-20 - 20:11
DEN 77
Jesper Strandberg
Herslev Strand Sejlklub
01/07-20 - 21:40
DEN 1483
Nikolaj Larsen
Nyborg Sejlforening
01/07-20 - 23:40
DEN 1508
Thomas Meyer
Haderslev Sejl Club
02/07-20 - 11:53
DEN 1482
Tim Normann
Herslev Strand Sejlklub
03/07-20 - 19:47
GER 29
Henning Voigt
Fsc/kyc
04/07-20 - 11:08
GER 846
Hannes Voigt
Nrv
04/07-20 - 20:38
DEN 9
Lars Due
Sas
05/07-20 - 07:57
DEN 1492
Mads Hansen
Ebeltoft Vig
05/07-20 - 08:45
DEN 1529
Morten Jensen
Fredericia Sejlklub
07/07-20 - 18:37
DEN 1261
Tom Pedersen
Sønderborg Yachtklub
08/07-20 - 09:07
POL 7
Marek Bernat
Kks Warmia Olsztyn
08/07-20 - 13:52
POL 735
Jaroslaw Soltys
Uks Zalew Kielce
09/07-20 - 10:39
DEN 1345
Tom Scott Stengade
Korsør
09/07-20 - 17:39
DEN 1375
Simon Dan Petersen
Solrød Strand
09/07-20 - 20:48
DEN 8
Bo Teglers Nielsen
Hellerup
09/07-20 - 21:16
DEN 1532
Rene Nielsen
Herslev Sejlklub
09/07-20 - 21:34
GER 731
Thomas Glas
Ssc
09/07-20 - 22:06
GER 72
Oliver Gronholz
Ssc
09/07-20 - 22:10
GER 77
Sönke Behrens
Scoe
09/07-20 - 22:12

Download deltagerlisten som csv fil

Den downloadede CSV fil kan importeres i Sailwave under menupunktet:
File "Import Comptitors from CSV file..."

Når resultatlisten er færdig så send venligst en kopi af filen den der bliver gemt som "stævnenavn.blw" til: web@okjolle.dk